דרשת של אהבה וכבוד

הורים, אחים, משפחה, אורחים נכבדים, קהל יקר.

"אשרי האיש אשר לא הלך בעצת רשעים ובדרך חטאים לא עמד ובמושב ליצים לא ישב".

זהו הפסוק הראשון בספר תהילים, הפסוק הראשון שקודם קריאת תהילים מזהיר אותנו מפני הפיתויים שמעמיד לנו העולם הזה, פיתויים שיכולים בקלות כה רבה להסיח את דעתנו מקריאת שאר פרקי תהילים וממצוות התורה, פיתויים המוליכים אותנו שולל ואבדון מבלי יכולת לכפר על מעשינו הרעים.

ואנו יכולים להם, אנו למרות היותנו בני אדם פשוטים נוכל לגבור על הפיתוי ועל יצר הרע , הכול תלוי רק בנו, ובמה זה מתבטא ?

בית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם, אותם היהודים שחיו אז בארץ ישראל לא שמרו על כבוד האדם, לא נתנו כבוד איש לרעהו וכבוד למקום, התפתו בקלות לייצר הרע ובכך הביאו שואה והרס לירושלים ולבית המקדש , הכול בגלל הפרה בוטה של כללי היסוד שהשתיתה בנו התורה, אחד מאותם כללי יסוד הגדולים של היהדות הינו הכבוד, הכבוד שאנו אמורים לתת להורינו, לזקננו, לחברנו ולמקום בו אנו חיים, רק ע"י הכבוד שנעניק , נוכל לקבל כבוד, חייבים אנו לכבד את בני האדם בלי שום הפליה של גזע או מין, אהבת האדם היא מעלה עליונה השייכת לאראלים, חייבים לכבד אנו את הסביבה , את המקום שעליו אנו דורכים את העפר שממנו אנו שואבים חיים ובכך לגבור על יצר הרע ועל פיתויי העולם הזה כדי שנגיע לעולם הבא נקיים וצחורים.
בורא עולם העניק לנו מתנה, העניק לנו את העולם הזה על כל מעלותיו, מה שנותר לנו הוא ליהנות מעולם זה ע"י קיום תורה ומצוות וע"י חיים של כבוד , שלום, אחווה ורעות, ע"י כבוד למקום כבוד לבריאת העולם וכבוד לעצמנו.
אני אומנם היום כבר הופך לנער הנושא בעול המצוות, אבל עדין ילד מכדי לשנות את העולם הזה, עדין צעיר מכדי להפיץ את דבריי אלו ברבים, אבל אני מקווה ובטוח שהדברים שנאמרו הערב יכנסו ללבכם , לפחות צעד אחד כבר עשיתי, את הרהורי ליבי שמעתם והפנמתם, ויותר חשוב הוא "נעשה ונשמע".

במעמד זה הרשו לי לאחל לסבא ___ ולסבתא ___ ,לסבא ___ ולסבתא ____, שייבדלו לחיים ארוכים יזכו לחיי נחת ושלווה, אושר ושלום, תזכו לשמחות רבות ואף בשמחת ביאת המשיח.

___ ו___, רוצה לומר כי גאה אני להיות אחיכם, להתעורר אתכם כל בוקר זה אושר גדול בשבילי גם אם איני מראה זאת לכם, כל בוקר אתכם גורם לי להתחיל יום חדש בחיוך, אני מבטיח לכם כי בכל צרה, מצוקה או בעיה אני אהיה לצידכם לעזור בכל רגע שתצטרכו אותי, תודה לכם שאתם אחיי.

ולכם הורי, הכבוד והתודה, אתם שהענקתם לי את הזכות לראות אור עולם, טיפלתם בי משחר ילדותי ועד ליום הזה, הענקתם לי חינוך מיוחד במינו, חינוך של כבוד, אהבה, רעות ואחווה, טרחתם למעני כל חיי, נתתם לי את כל צרכיי, ברצוני לומר לכם כי לעולם לא אקח אתכם כדבר מובן מאליו לעולם לא אאכזב אתכם, מבטיח אני כי תראו רק נחת ממני ותהיו גאים בי לעד.

[אם רלוונטי:]
ותרשו לי עוד נקודה אחת קטנה, כאשר נולדתי הייתי הנין הראשון לסבא רבה ___ ולסבתא רבה ___ , פינקו אותי ואהבו אותי יותר מכל דבר אחר, אולם לא זכו להגיע ולהשתתף ביום שמחתי למרות משאלתי הקטנה, לכן תרשו לי להעלות את זכרם ביום המאושר הזה, למרות חסרונם כאן אתנו היום זכרם ייחקק בלבי לעד.

אורחים נכבדים,
תודה! תודה שהגעתם לחגוג איתי יום שמח זה,
תודה שהענקתם לי אוזן קשבת לדבריי,
תודה על שמחתכם ועל חיוככם.
רקעים ותמונות בנושא "דרשות לבר / בת מצווה"