עוגות מושקעות ליום הולדת

מאת: אחיה (15-11-2012)

אחד הדברים שהכי כיף לקבל ביום הולדת (נוסף למתנה, כמובן) הוא... עוגת יום הולדת! עוגת יום ההולדת הבסיסית עשויה בדרך כלל מעוגת שוקולד מרובעת, שעליה נשים כמה נרות מלמעלה, תלוי כמובן בגיל של חוגג או חוגגת יום ההולדת (ולא נשכח עוד נר לשנה הבאה), ולפעמים נשים קצת זיגוג.


עוגת הלו קיטי. גם זו אפשרות...


הרבה אנשים חושבים שהכנת עוגת יום הולדת מושקעת, בצורת ברווז אמבטיה או כבאית, היא משימה בשביל טבחים מדופלמים או לפחות בשביל אופה עם ניסיון של שנים ליד התנור.
במאמר הזה ננסה לתת כמה דוגמאות בליווי הדרכות מצולמות לשדרוג של עוגות יום הולדת, שיהפכו את העוגה שלכם מעוגה רגילה לעוגה בלתי נשכחת.

לפני שמתחילים, שני דברים חשובים:
1. צריך לדעת איך להכין עוגת שוקולד פשוטה, שהיא הבסיס לרוב העוגות המיוחדות. אפשר למצוא מתכון בקלות בכל ספר בישול שמכבד את עצמו, או לשאול את אמא. היא בוודאי יודעת.
2. רצוי ללמוד איך משתמשים בבצק סוכר. זו מיומנות שיכולה לעזור מאוד בתחום הזה. בצק סוכר אפשר להכין בבית לפי מתכון, או לקנות מוכן. מצד שני, יש מתנגדים לשימוש בבצק סוכר, ובחלק מהמקרים אפשר להשתמש במקום בקצפת ובסוכריות ולאבד חלק מהעיצוב בתמורה לקצת יותר בריאות. גם כאן, אפשר להיעזר באמא או, אולי, בספר מתכונים.

כשהיינו ילדים תמיד חלמנו על עוגה בקומות. עוגה שבה יש כמה קומות, שאפשר לאכול קומה אחרי קומה והעוגה לא נגמרת. עוגה כזו,ושאפשר לדמיין איך מישהו גר בתוך העוגה ויש לו שכנים מלמעלה ומלמטה. בסרטון הבא, מיכל מעוגיגה תסביר איך מכינים עוגה בכמה קומות, ולאחר מכן יהיו כמה רעיונות נחמדים מאוד לשימוש עיצובי בקומות. אנחנו אף פעם לא חשבנו על עוגה בצורה של מבצר בן כמה קומות או על גרגמל ודרדסית בתור החתן והכלה...ההדרכה הבאה מכילה כמה טריקים לשדרוג עוגת יום הולדת פשוטה למשהו מיוחד. ההשקעה היא לא גדולה אבל בסוף יוצא משהו שלא ישכחו במהרה. לא כדאי לפספס:והנה ארבע דוגמאות לעוגות שאפשר להכין, שיגרמו לכולם להאמין שקניתם את העוגה אצל אופה מקצועי: עוגת מיני מאוס -עוגת כבאית (אנגלית קלה, לא חייבים להבין כל מילהן) -עוגת נסיכה (אנגלית קלה, כנ"ל) -עוגת ברווז אמבט (אנגלית קלה, כנ"לן) -


נושאים נפוצים

כל הזכויות שמורות לאתר הברכות הישראלי © brachot.net