רעיונות לפעילויות עם הילדים בחופש

מאת: תמר בהרב (21:12, 17-Jun-2014)

החופש הגדול... כמה אושר גרם לנו צמד המילים הזה כשהיינו ילדים, אבל מאז שהפכנו להורים, החופש הזה קצת גדול עלינו. ובכל זאת, כדי שנוכל להשתתף עם הילדים בחגיגה, הכנו אוסף ענקי של פעילויות כך שלא נזכה נשמע את המשפט "משעמם לי", ועל הדרך גם אנחנו נהנה קצת


מים

45654194_58FCs7g1_c

בחרנו להתחיל דווקא בפעילויות עם מים, כי הדבר הראשון שמתחשק לכל אחד לעשות ביום קיץ חם, הוא למצוא איזשהו מקור מים - ים, בריכה או ממטרה - ולהצטנן קצת מכל הזיעה.

אז מה אפשר לעשות עם מים? מה לא? הנה כמה רעיונות מעולים:
יצירהיצירה עם ילדים זה כיף גדול. יושבים ועובדים יחד סביב השולחן, מפטפטים תוך כדי ואחר כך אפשר כמובן להשוויץ ביצירות המופת. כדאי להצטייד בתחילת החופש בכל מיני פיצ'פקעס מחנויות יצירה כך שתמיד תהיה פעילות זמינה בנמצא. מחפשים בכל זאת קצת השראה? קבלו:

יצירות קיציות מדליקות מצדפים וממקלות ארטיקמחוץ לבית

5.31.11-07

איזה כיף לצאת החוצה, אפשר לרוץ, לקפוץ, להתלכלך ולא להיות מוטרדים מהבלגן. הבעיה היא שבדרך כלל מוציאים מחוץ לבית לא מעט כסף - קניון, גן חיות, בריכה, לונה פארק, ממתקים... מי שמעדיף לא לרוקן את הארנק, מוזמן לקבל השראה מהרעיונות הבאים:
בתוך הבית

Oh that looks fun!

לפעמים נמאס מהשמש ומהחום ורוצים להישאר בבית עם המזגן. נדמה כאילו בחוץ מחכות לנו אינספור אטרקציות ופעילויות, אבל עם קצת דמיון ויצירתיות, ובלי יותר מדי אמצעים, אפשר ליהנות מאוד גם בפנים. תראו את הרעיונות הנהדרים האלה:
ספורט

Bossy Ball!

כשהיינו ילדים, היינו מבלים את רוב החופש במשחק עם החברים. היינו תופסים, בורחים, מטפסים ומתחבאים ואפשר לומר שהוצאנו הרבה אנרגיה. היום הדברים קצת השתנו, הילדים שלנו מבלים שעות רבות בבהייה במכשירים שונים ומשונים, ולכן לא יזיק להם להפעיל קצת את השרירים. הנה כמה משחקים כיפיים שיתנו להם תמריץ לעשות זאת. כל מה שצריך זה לקרוא לחברים ולהעביר כמה שעות בלי להרגיש בכלל שהזמן עובר.
למידהנכון, זה חופש, אבל כדי שהשכל לא יתנוון, כדאי להפעיל אותו מדי פעם. בדרך כלל המורים והגננות עושים עבורנו את העבודה הזו, אבל בהיעדרם אנחנו צריכים להיכנס לתפקיד. כדי שהילדים לא יתמרמרו, רצוי למצוא פעילויות מעניינות ומהנות, כמו הרעיונות הבאים:אוכללבשל או לאפות עם ילדים זו הנאה כפולה, מכיוון שזוכים ליהנות גם מכל שלבי ההכנה וכמובן גם מאכילת המטעמים. כולם יוצאים מרוצים - גם ההורים שמוצאים תעסוקה לילדים, וגם הילדים שגאים לבשל כמו גדולים. בעונה החמה אפשר להכין שפע של מאכלים מרעננים וטעימים. אפשר להיעזר במתכונים הבאים:
חוף הים

mld105794_0810_games6.jpg

אי אפשר לתת לחופש לחלוף מבלי ללכת לים. גם אם לא זכיתם לגור בקרבת החוף אתם בטח לא מוותרים על התענוג. כיף לשכשך במים וליהנות מהגלים, אבל חלק נכבד מהחוויה מוקדש גם למשחק בחול החמים. אם תבואו מצוידים במספר רעיונות לפעילויות, ההנאה של כולם תהיה מובטחת. אז הכינו לכם רשימה:נושאים נפוצים

כל הזכויות שמורות לאתר הברכות הישראלי © brachot.net