איך להתכונן לפורים בלי לאבד את העשתונות?

מאת: תמר בהרב (16:12, 27-Feb-2014)

מי לא אוהב את חג פורים?
בסך הכול יום אחד בשנה, אבל מלא בכל כך הרבה כיף ושמחה!
רוצים לחגוג כמו שצריך? אנחנו כאן כדי לעזור

פורים הוא חג קצר אבל עם מנהגים לרוב. 
אספנו וליקטנו רעיונות לכל אחד מארבעת מנהגי החג העיקריים (טוב נו, לגבי מתנות לאביונים, השארנו לכם את ההחלטה למי לתרום). מוזמנים להצטרף לחגיגה!

מקרא מגילה

מקרא מגילה.jpg

לפני הכול, ניזכר בסיפור המגילה שהביאנו עד הלום.
כדי להיכנס לסיפור, אפשר להכין מסכות של דמויות המגילה או להציג את הסיפור בעזרת בובות אצבע, שתיהן ניתנות להורדה בחינם, ופשוטות מאוד לביצוע. הילדים בטוח ייהנו.
כמובן שאי אפשר לקרוא את המגילה בלי לרשרש - או יותר נכון לקרוע את עור התוף - ברעשנים, בכל פעם שמזכירים את המן. כאן תוכלו למצוא הדרכה להכנת רעשנים מקסימים מחומרים זמינים. רק כדאי להזכיר לילדים לשמור על שקט בשעות המנוחה...

משתה ושמחה

משתה ושמחה.jpg

כידוע, חלק בלתי נפרד מפורים הוא היין, וכל המרבה בשתייה הרי זה משובח. מהיין לוגמים במהלך סעודה חגיגית וגדולה בסגנון פרס ומדי. כדי להוסיף עוד קצת שמחה לסעודה, תוכלו להכין תחתיות לכוסות היין עם מילים הולמות כמו "לחיים".
מלבד ההנחיות להכנת התחתיות תוכלו למצוא בקישור גם מתכון לקוקטייל שווה. עוד רעיון שמעלה חיוך וקשור לכוסות היין הוא להפוך את הכוס למסכה. תיזהרו לא לשתות כשהסועד מולכם עושה זאת כי אתם מסתכנים בהשפרצת המשקה מהפה מרוב צחוק. וקצת דקורציה באווירה פורימית גם היא לא תזיק, כמו למשל קישוטי ליצנים אכילים.

משלוח מנות

משלוח מנות.jpg

אם אתם מאלה שכבר אחרי חנוכה מתחילים לאפות עוגות, לארוז שוקולדים ולעטוף הכל בצלופן כדי להיות מוכנים בזמן עם משלוחי המנות, תדלגו הלאה. אם לא, תוכלו להכין משלוח זריז, צבעוני והורס מתוך הבלוג מיספטל שבאופן כללי מלא בדברים מהממים.
מי שמעוניין לשתף את הילדים בהכנות, יוכל להכין אתם סלסילות מקרטון (מלבד ההדרכה תמצאו בקישור גם כרטיסים להדפסה). אם אתם רוצים גם להכין משלוחים מקסימים מלבד וגם להיכנס לפורים כשאתם צוחקים ללא הפסקה, רוצו לבלוג של מקופלת שבו מלבד הדרכה תמצאו כותבת מוכשרת ומצחיקה עד דמעות.

מתנות לאביונים

אביונים לא חסרים בעולם, אז כמו שאמרנו, תבחרו בעצמכם למי לתת את המתנות. רק טיפ קטן: רצוי לחסוך קצת בעלויות התחפושות, היין והמשלוחים לכל העולם ואשתו, ולהשקיע יותר במעשה טוב שבטוח יעלה למישהו אי שם חיוך על הפנים לכבוד פורים.
מחפשים עוד רעיונות לפורים? הציצו בלוח הפינטרסט שלנו.

שוברים את הראש על כתיבת ברכה למשלוח מנות? אין צורך! בחרו מתוך הברכות שלנו לפורים.


נושאים נפוצים

כל הזכויות שמורות לאתר הברכות הישראלי © brachot.net